معماری
خانه / اخبار عمومی / تلاشی در جهت اقتصادی کردن طرح‌های ریلی

تلاشی در جهت اقتصادی کردن طرح‌های ریلی

قائم مقام مدیرعامل شرکت راه آهن با اعلام اینکه به دنبال جذب سرمایه‌گذاری‌های بیشتر در راه آهن هستیم گفت: برای اقتصادی کردن طرح‌ها و اقدامات ریلی در بخش خدمات ایستگاهی، باید کاهش هزینه‌ها را در دستور کار قرار دهیم.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، احمد خدایی با بیان اینکه برای کاهش فاصله درآمد و هزینه در راه آهن باید فعالیت‌های خود را اقتصادی‌تر کنیم، اظهار داشت: برای دستیابی به توسعه پایدار در راه آهن، نیازمند رشد و گسترش فعالیت‌های اقتصادی هستیم که به کسب درآمد بیشتر منجر می‌شود.
وی افزود: در حال حاضر بخش‌های مهمی چون بازرگانی و سیر و حرکت نیازمند کسب درآمد بیشتر هستند؛ بنابراین ضمن کاهش هزینه‌ها باید برای اقتصادی کردن پروژه‌ها و اقدامات ریلی در بخش خدمات ایستگاهی گام‌های اساسی برداریم.
قائم مقام راه آهن در ادامه تصریح کرد: به منظور استفاده از ظرفیت‌های موجود راه آهن، طرح‌هایی چون توسعه خدمات در ایستگاه‌ها و اتصال راه آن به حمل و نقل درون شهری و مراکز مهم کلان شهری در رأس برنامه‌های مدیران باشد.
خدایی خاطر نشان کرد: در حال تهیه نقشه راه توسعه مبتنی بر حمل‌ و نقل همگانی TOD برای کل کشور هستیم و امیدواریم این نقشه راه، توسعه حمل و نقل ریلی در کشور را سبب شود.
وی با اشاره به موضوع جذب سرمایه‌گذاری در راه آهن گفت: ما باید در میان مدت و بلند مدت به دنبال جذب سرمایه گذاری‌های بیشتر در راه‌آهن باشیم تا به اهداف کمی و کیفی مورد نظر در این بخش برسیم.
قائم مقام راه‌آهن با بیان اینکه امروز موضوع برقی کردن خطوط و افزایش ظرفیت در رأس امور راه آهن قرار دارد، اظهار داشت: امروز با ۲ قرارداد بزرگ برقی کردن محور تهران – مشهد و همچنین محور شمال مواجه هستیم که مسئولیت سنگینی را بر دوش ما گذاشته است.
وی خاطرنشان کرد: مدیران برای افزایش ظرفیت ریلی و کسب درآمدهای بیشتر، بیش از گذشته گام های قوی تری بردارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code